Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Park

Go down

Park        Empty Park

Témanyitás by Frank Zander Vas. Aug. 25, 2019 4:07 pm

(elkezdődött az irodámban)
A szép lassan aláereszkedő köd jótékonyan eltakart a kastélyból kinéző tekintetek elől. Épp csak elkezdtem bemelegíteni, amikor az erdőből a tisztásra vezető ösvényen, amit futópályának is használunk egyben, Jev jelent meg, bár először kis híján szívrohamot kaptam, amikor a látóterembe került a neonzöld dzsekijében.
-Haver, téged aztán a kastély túlsó végéből is kiszúrnak, még ekkora ködben és sötétben is! -üdvözöltem egy baráti kézfogás kíséretében, majd megvártam, hogy kilihegje magát, és letörölje a bepárásodott szemüvegét.
-Előfordulhat, de akkor is ez a kedvencem! Mi a helyzet, hogy állsz a… mindennel?
-Kösz, elvagyok. Az Ilvermorning készen, kinyomtatva, a szerkesztőségi megbeszélés kicsit megnyúzott agyilag, úgyhogy úgy gondoltam, a mai nap pont olyan, amikor futni kéne.
-Én még megyek két levezető kört, neked az pont jó felvezető lenne, velem tartasz? Már nem akarok annyira loholni, csak annyira, hogy beszélgetni is tudjunk közben.
-Jól van, Jev, amúgy is akartam egy ötletemet felvázolni neked, kiváló alkalom.
-Miért van olyan érzésem, hogy megint olyanon jár az eszed, ami a gyerekeknek tök jó lesz, csak éppen neked fog egy vagon plusz munkát hozni? -trafált bele.
-Igen, valami olyasmi… -nevetgéltem zavartan. -Bevezetnék egy cserediákprogramot.
Jev arcán először őszinte meglepetés suhant át, majd azonnal éreztem rajta, hogy az Ő szíve is megdobban a gondolatra.
-Hallod már… ez rohadt jó lenne! Mármint esküszöm neked Merlinre, ez akkorát dobna a színvonalon… Mármint ami amúgy is magas… De izé… -hebegett teljes eksztázisban.
Elkerekedő szemekkel vártam, hogy mit is szeretne kinyögni, de aztán elnevettem magam.
-Én ott voltam a Tusán, mikor végzős voltam, tudod, az új rendszerűben, ahol mind a nyolc varázslóiskolából három-három bajnokot köp ki a Serleg, és így kezdődik az első próba. Gyakorlatilag az egész varázslótársadalom képviselve volt a Roxiban arra az egész tanévre! Elképzelni sem tudod, milyen király volt végig a hangulat! Én ezt az ötletet nagyon-nagyon támogatom! -hadarta csillogó szemekkel.
-Igen, gondolom, hogy semmihez sem hasonlítható. Ezt szeretném megadni nekik, ha már nekem a Szent Katrinban réges-régen nem volt ilyesmi, csak álmodozhattunk róla.
-És részletekbe mennyire gondoltál bele?
-Úgy találtam ki egyelőre, hogy két hónapra menne tőlünk öt, valamilyen módon kiválasztott diák, és az idő alatt helyettük meg fogadnánk ötöt azoktól, akikhez mennek a mieink. Lehetnének különböző évfolyamokból, csak azonosakra kell cserélni őket, és úgy a tananyag sem lesz gázos nekik.
-Frank… Amióta itt vagy, te csak úgy ontod a zsenialitást, hogy csinálod?! -mondta már-már felháborodva, de tudtam, hogy a legnagyobb jóindulattal érti.
-Ja, és jobb híján arra gondoltam, hogy mindenki, aki vágyna erre a cserére, egy, az életkorának megfelelő szintű kis pályázatot kéne benyújtania, amolyan motivációs levelet. Amiben megindolkolják, hogy miért ők szeretnének menni, meg esetleg belefoglalhatnák az adott országról vagy kultúráról az eddigi tudásukat vagy véleményüket. És a tényleg eredeti gondolatokat benyújtók mennének. Szerinted lenne ennek valami elvi akadálya?
-Hát, a többi iskola együttműködése…? Bár ahogy a Roxit ismerem, Minerva belemenne. Sokat lágyult az öreglány szíve, mióta egy ekkora cirkusz lezajlott náluk, mint a Tusa. Úgy gondolom, egy bemelegítő próbakörnek teljesen jó lenne egy Roxi-Ilvermorny diákcsere.
-És az időtartam?
-Hát, az jó kérdés. Ha visszagondolok a Tusára, ott azért a ki nem választott, csak próbálkozni eljött emberkék néha elég indokolatlanul kolbászoltak az iskolánkban gyakorlatilag egy teljes évig, de azért tanulgattak, ha odacsaptak a tanarak. A két hónap szerintem pont ideális, de hosszabbat lehet, hogy nem kéne meghirdetni.
-Köszönöm a véleményedet! Holnap referálón szerintem felhozom. Na, meg is van a két kör, én akkor elkezdek tempózni. Holnap találkozunk! -barátiasan hátba csaptam búcsúzásképp, és máris egy újabb adag lelkesedéssel húztam bele a tényleges futásba, amiben nem csak a csípős koraesti idő, hanem a frissen szerzett motiváció a projektemhez is ezerrel hajtott.


Park        Frank10
Frank Zander
Frank Zander

Hozzászólások száma : 14
Csatlakozás ideje : 2019. Aug. 19.
Age : 47

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.